Categories:

[:cs]Dobrý den, pane řediteli,

děkuji za Váš mail, potěšilo mě, že rozvíjíte svoji záslužnou činnost a navyšujete kapacity o další místa pro nemocné. Je to půl roku, co jsem u Vás absolvoval měsíční léčbu a věřte, že cesta na kterou jste mi během léčby nasměrovali je stále plná optimismu a přísunem nové energie. Stresovým situacím se samozřejmě člověk nevyhne, ale když si věříme, máme sílu a dokážeme používat nástroje, které nás Vaše skvělé terapeutky naučily,  překonávají se všechny složitosti mnohem snáze. Nyní se cítím silnější, mohu se s optimismem dívat dopředu a těšit se třeba i z maličkostí. Poznatky získané u Vás si opakuji, držím se jich a dále je rozvíjím. Poznal jsem řadu lidí, kteří se dostali do podobné situace a snažím se jim moje zkušenosti předávat.
Máte pravdu, léčeben, jako je ta Vaše, je stále málo. Lidí s depresemi a nejrůznějšími závislostmi přibývá. Státní léčebny nemají velkou účinnost, poznal jsem několik lidí, kteří prošli jejich tříměsíční léčbou s minimálním výsledkem. U Vás jsou terapie jak individuální, tak i skupinové velmi intenzivní, přátelské a měly pro mě ohromný význam. Důležitou součástí bylo učení k uvědomování si svých chyb, bez ponižování a ztráty důstojnosti. Vždyť kdo si chybu nepřizná, učiní brzy další. Navedení na cestu, jak těmto chybám předcházet, jak je řešit, to všechno model Vaší léčby umožňuje. Skvělý byl i náš menší kolektiv, ve kterém jsme se takřka hned všichni poznali a výhodou byla i přibližně stejná intelektuální úroveň.
Vím, že nejrůznější nástrahy mě budou provázet stále. Jak píšete, deprese a závislost nezmizí sama, “jen tak”. Být ve střehu a nepolevovat ve vnímání, je úkolem trvalým. Přesvědčení, že nastoupená “nová” cesta je ta nejsprávnější má už ale v mé mysli svoje kořeny… .
Děkuji pane řediteli Vám i celému Vašemu kolektivu nejen za to, čím jste mě během léčby “obdarovali”, ale hlavně za to, jak pomáháte lidem, kteří se dostali do velmi složitého období.
Přeji hodně úspěchů, osobní pohodu a všem KRÁSNÉ LÉTO![:]

Tags:

Comments are closed