Reference

Bruno:

Vážená paní Mašterová pane Maštero,

přejeme vám pohodové, šťastné a veselé prožití Vánočních svátků bohatého Ježíška a do Nového roku 2019 všechno nejlepší, štěstí, zdraví zdraví zdraví zdraví a ještě kousek zdraví, ať vám kvete podnikání a ať máte co nejvíce spokojený klientů, jako jsme byli my s Monikou.

Šíříme dobré reference dále mezi našimi známými i u lékařů, ke kterým chodíme. I nadále pokračujeme v ambulantní léčbě a dnes je to čtvrt roku co jsme neměli ani kapku alkoholu, takže vám chceme ještě jednou poděkovat za to, že jste nám pomohl zabít toho draka, který v nás byl!!


Robert:

Dobrý den pane Maštera, zdravím Vás poněkud opožděně s novým rokem 🙂 Od mého lázeňského pobytu u Vás jsem já, má rodina a okolí jako vyměněý. Vy to znáte,píšu si dneska 542 a je to fajn.


Luděk:

Dobrý den, pane řediteli,

děkuji za Váš mail, potěšilo mě, že rozvíjíte svoji záslužnou činnost a navyšujete kapacity o další místa pro nemocné. Je to půl roku, co jsem u Vás absolvoval měsíční léčbu a věřte, že cesta na kterou jste mi během léčby nasměrovali je stále plná optimismu a přísunem nové energie. Stresovým situacím se samozřejmě člověk nevyhne, ale když si věříme, máme sílu a dokážeme používat nástroje, které nás Vaše skvělé terapeutky naučily,  překonávají se všechny složitosti mnohem snáze. Nyní se cítím silnější, mohu se s optimismem dívat dopředu a těšit se třeba i z maličkostí. Poznatky získané u Vás si opakuji, držím se jich a dále je rozvíjím. Poznal jsem řadu lidí, kteří se dostali do podobné situace a snažím se jim moje zkušenosti předávat.
Máte pravdu, léčeben, jako je ta Vaše, je stále málo. Lidí s depresemi a nejrůznějšími závislostmi přibývá. Státní léčebny nemají velkou účinnost, poznal jsem několik lidí, kteří prošli jejich tříměsíční léčbou s minimálním výsledkem. U Vás jsou terapie jak individuální, tak i skupinové velmi intenzivní, přátelské a měly pro mě ohromný význam. Důležitou součástí bylo učení k uvědomování si svých chyb, bez ponižování a ztráty důstojnosti. Vždyť kdo si chybu nepřizná, učiní brzy další. Navedení na cestu, jak těmto chybám předcházet, jak je řešit, to všechno model Vaší léčby umožňuje. Skvělý byl i náš menší kolektiv, ve kterém jsme se takřka hned všichni poznali a výhodou byla i přibližně stejná intelektuální úroveň.
Vím, že nejrůznější nástrahy mě budou provázet stále. Jak píšete, deprese a závislost nezmizí sama, “jen tak”. Být ve střehu a nepolevovat ve vnímání, je úkolem trvalým. Přesvědčení, že nastoupená “nová” cesta je ta nejsprávnější má už ale v mé mysli svoje kořeny… .
Děkuji pane řediteli Vám i celému Vašemu kolektivu nejen za to, čím jste mě během léčby “obdarovali”, ale hlavně za to, jak pomáháte lidem, kteří se dostali do velmi složitého období.
Přeji hodně úspěchů, osobní pohodu a všem KRÁSNÉ LÉTO!


Martin:

Dobrý den,

Chtěl jsem celému týmu terapeutů, psychologů velmi poděkovat za vynaloženou pomoc, v mé přeměně z alkoholika na vyléčeného alkoholika.Ne, nestane se zázrak za 28 dnů, ale budete ve 30% cesty a budete se těšit na další cestu, jak v ní budete po návratu pokračovat…..jsou různé možnosti, co potom doma….ale popořadě.:-)

Zvláštní poděkování p.Mgr. Kateřině Macháčkové, Katko děkuji vám!( vy víte, jak bych vám to uměl napsat, říct “naprudko”:-)). Katka přesně uměla najít ránu v těle, zapíchnout do ní občas i nůž, vrtat se v té ráně, nasypat tam i sůl…která to v bolestech vypálila, ale tím se zničila infekce a rána se dobře zahojila !Děkuji!

Vůbec to všechny dámy se mnou nemněly lehké, beran, bývalý ředitel obchodu více jak 20let, málo pokorný, s pocitem, že každému musí pomoci, jen sám sobě to už neuměl.

Mé rozhodnutí odjet do Brandýsa jsem řešil 6 měsíců, zjišťoval, prověřoval a zkoušel to zvládnout sám. Chyba!!! Velká chyba! Když jsem si to už myslel, tak stačila jedna hádka, rozepře a první sklenička to rozjela. Vždy tu první řídíte vy, tu další už přebírá váš “kamarád” v hlavě, který pokračuje za vás pít dál. To si bylo potřeba uvědomit. Pomůžou vám tady v této změně myšlení, pomůžou vám i návštěvy na AA-anonymních alkoholicích, ale i to že si uděláte čas pro sebe na plavání, yogu,cvičení. Všechno probíráte na rovinu, na přímo a to je skvělé!

Léčba na individuálních i skupinových terapiích je velmi intenzivní, spousty domácích úkolů, které děláte rádi, protože vám pomáhají. Byl jsem zde i s kolegou, který zde přijel ze státní léčebny…..byl v docela špatném psychické stavu…a to je významným lékařem.Více bych to nekomentoval.

Každému zdejší pobyt velmi doporučuji a jsem schopen vše popovídat telefonicky. Pan ředitel Ing. M.Maštera má svolení předat vám, potencionálním klientům kontakt, na moji osobu….Pane Maštero, děkuji vám, že jste přišel s touto myšlenkou, pomoci nám se léčit!

Pokud je u vás ALKOHOLOVÝ problém, peníze na léčbu seženete, nebo máte, přijeďte a velmi vám tady pomůžou.

Vedení i terapeuté vědí co dělají a nechci nic více rozebírat, ale jen řeknu, že někteří mají osobní zkušenost s tímto démonem, který nám leží v hlavě a ničí nás….Není moc šancí, jak  bojovat s alkoholem,  jak uvidíte na terapiích v AA, vedle sebe osoby bez domova a i známé umělce, pochopíte, že to není fakt sranda….Pobyt zde stojí za to, ale pokud mohu doporučit, vyhodnoťte to IHNED a jeďte HNEDTED.cz, nepřemýšlejte, nezkoušejte, je to zbytečné, bez pomoci to NEZVLÁDNETE. Byl jsem ten frajer, který si to myslel, že to zvládne, a to jsem za svá léta zvládnul hodně těžkých životních  i zdravotních komplikací.

Tento systém léčby metodou KBT je na velkém vzestupu a věřím, že ti kterým záleží na sobě, i na svých blízkých, sem cestu najdou.

Ahoj jsem Martin a jsem alkoholik !, Jsem Martin a jsem z části vyléčený alkoholik a jsem na to hrdý, že jsem to dal a určitě dám! , 45 let


Jiří:

Měl jsem to štěstí, že při hledání někoho, kdo by mi pomohl s řešením závislosti na alkoholu, jsem na internetu  objevil  Vaši společnost.
V době od 2.11.2015 do 29.11.2015 jsem pak u Vás v Brandýse nad Labem – Stará Boleslav absolvoval léčbu technikou KBT –  MMC – Minesota method center.
Musím konstatovat, že ještě nyní jsem poněkud v šoku, neboť vše co jsem za těch 28 dní u Vás zažil plně odpovídá informacím na Vašemu webu a v mnohém tyto informace předčí.
V dnešní době agresivních a podvodných metod a praktik jsem tak zažil opravdový zázrak. Nepřeháním – mám totiž  bytostný pocit, že od Vás odjel úplně jiný člověk, než ten, který 2.11.2015 přijel. Ne, žádné vymývání mozků a  ponižování, jak tomu dosud je ve většině státních, psychiatrických léčebnách (měl jsem tu „čest“ osobně zažít „léčbu“ ve státní psychiatrické léčebně a jsem hluboce přesvědčen, že nejen nejde o léčbu, nýbrž naopak o „výrobu“ permanentních recidivistů, kterým je navíc hrubě poškozována a trvale poškozena osobnost – po 6 měsících jsou  obvykle natrvalo osobnostně zlomeni).
U  Vás naopak, léčba založená na absolutní svobodě, na vlastní vůli, systematicky probouzené a neustále motivované skvělými terapeutkami, pro jejichž chválu mi schází slova, na detailním sebepoznání a seznámením se s podstatou problému, nemůže nemít úspěšný výsledek. Soudě podle sebe věřím, že úspěšnost Vámi poskytované léčby se prostě musí limitně blížit 100 %.
Vážený pane inženýre, pod dojmem u Vás zažitého bych si přál být milionářem (bohužel nejsem). Určitě bych pak mnohým bezmocným, kteří nemají jinou alternativu než státní psychiatrické zařízení, zaplatil léčení u Vás.
Moc děkuji za to, že jste, za to jací jste a že poskytujete tak úžasnou pomoc (léčbu) nám, kteří jsme podcenili osidla alkoholu.
Pokud uznáte za vhodné použijte tento dopis do referencí o Vaší společnosti a o poskytované léčbě, včetně mého jména a (doručovací) adresy. Nabízím i možnost, že o Vás a poskytované léčbě budu telefonicky referovat zájemcům o léčbu. K tomu pak samozřejmě i souhlasím s poskytnutím mého telefonního čísla zájemci, který by chtěl mluvit přímo s „absolventem“.

Jiří:

Jsem moc rád , že jsem Vás poznal a chtěl jsem poděkovat za vaše zkušenosti a rady. Moc nám pomohlo nebo aspoň mne , vaše upozornění po návratu ohledně nedůvěry okolí, to se samozřejmě děje….
Zprvu mne to uráželo ale pak jsem o tom přemýšlel a zjistil jsem , že je to v pořádku. Jinak obecně se cítím velmi dobře a silný , s každou novou zvládnutou zkouškou je to lepší, mám za sebou už i některé večírky, nicméně snažím se být opatrný a pokorný.
Snažím se do sebe dostat dle vaší rady,, přirozenost,, tak jak jsme se o tom spolu bavili. Jinak mne překvapuje neznalost problematiky naší společnosti, (někteří se na mne dívají jako na mimozemšťana)

Dr. Petr:
Rád bych Vám sdělil pár slov o mém návratu do reálu . Rodina mě zpět přijala , včetně mých synů, chovají se ke  mě hezky, já k nim rovněž. Při návratu do práce se mé obavy nesplnily, spíše jsem byl překvapen přijetím jak ze  strany ředitele, tak spolupracovníků, dalo by se to charakterizovat i úlevou kolegů, že jsem nastoupil .. Jsem rád  za důvěru mého okolí v mou osobu , cítím se tím zavázán, stejně jako jsem zavázán sám sobě.
Chtěl bych Vám  velmi poděkovat za  pečlivou přípravu na návrat do “života po životě”, o dalším je zatím ještě brzo referovat. Nadále jsme v kontaktu s ostatními ” absolventy” a těší mne jejich pozitivní zprávy.

Zdeněk:

Dobrý den,mám se skvěle…. . Ještě mám pro vás kolo, je po mě a zadarmo jako poděkování za to co pro nás děláte a co jste vybudoval… . Jste u mě ten největší machr na světě…. .